موسسه میراث علمی و فرهنگی شیعیان هند
معرفی و احیائ میراث علمی و فرهنگی شیعیان هند
نويسندگان

انتقادات و اتهامات علیه شیعه
در میان مذاهب اسلامى تنها مذهب برخاسته از قرآن و سنّت راستین رسول اکرم ( ص ) مذهب شیعه است .
این مذهب ، در مقایسه با دیگر مذاهب مورد تأیید حکومت‏ها ، بهترین و غنى‏ترین برنامه‏ها را در زمینه‏هاى فقهى ، فرهنگى ، سیاسى و اقتصادى ارائه کرده است .
شیعه ، در هیچ زمان و شرایطى ، با ظلم و استبداد ، سازش ننموده و تسلیم حکومت‏ها و حاکمان جور نشده است ، و بدین جهت همواره مورد تهاجم دشمنان بوده وحکومت‏هاى استبدادى از هر گونه مبارزه و مخدوش کردن چهره نورانى‏اش دریغ نورزیده‏اند در سالهاى اخیر ، شاهد تهاجم شدیدى از طرف مخالفین بویژه وهّابیّت ، به فرهنگ نورانى شیعه بوده‏ایم و با توجّه به اعلام سفارت جمهورى اسلامى ایران در پاکستان ، فقط در ظرف یک سال ، 60 عنوان کتاب با شمارگان 30 میلیونى ، بر ضدّ شیعه ، چاپ و منتشر شده است‏ و ده میلیون و 685 هزار جلد کتاب به 20 زبان زنده دنیا ، ( غالباً بر ضدّ شیعه ) توسّط دولت سعودى در میان زائران خانه خدا ، توزیع شده است‏ .
در برخى از مؤسّسات پژوهشى ، کتاب‏هایى که در طول 14 قرن بر ضدّ شیعه چاپ و منتشر شده ، تهیّه و یا شناسایى شده ، و آمار آن‏ها از مرز 5000 عنوان تجاوز کرده است .
از این مجموعه ، 3000 عنوان به زبان اردو ، 1500 عنوان به زبان عربى و 500 عنوان به زبان‏هاى مختلف دیگر است.
محتویات این کتب مورد مطالعه قرار گرفته و تاکنون هزاران شبهه در صدها عنوان ، استخراج و گرد آورى شده است .
با این‏که این شبهات ، غالباً از افترا و دروغ و یا جهل ونادانى سرچشمه گرفته است ، ولى از مسؤولیّت اساتید ودانش‏پژوهان در پاسخ‏گویى به آن‏ها کاسته نمى‏شود.

بنابر این موسسه احیاء میراث علمی و فرهنگی شیعیان شبه قاره  هند در نظر دارد شبهات علیه شیعه اعم از انتقادات و اتهامات را جمع آوری نموده و پاسخ های آن که بتوسط بزرگان دانشمندان و محققان و مراجع داده شده یا پاسخ جدید اخذ نماید و در دست جوانان قرار بدهد تا نو نهالان شیعه از این تهاجم در ایمن باشند

با توجه به سنگینی کار از لحاظ علم، امنیت و اقتصاد. از تمام پیروان مکتب شیعه خواستار تعاون هستیم. پیش از پیش از هر گونه کمک تشکر می نماییم

[ ۱۳۸٧/٢/٤ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ ] [ سید سبط حیدر زیدی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
RSS Feed